Aktualności

Challenge dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. Razem możemy więcej!

Data publikacji 17.06.2024

Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu została nominowana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinspektora Pawła Półtorzyckiego do challenge'u dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja z łódzkiego garnizonu. Mazowieccy policjanci podjęli się wyzwania i wsparli zbiórkę dla Krzysztofa. Do kolejnego etapu challengu nominujemy mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

6 stycznia patrol ruchu drogowego KPP w Poddębicach kontrolował ruch na głównej ulicy w Poddębicach. Policjanci chcieli zatrzymać samochód osobowy poruszający się z nadmierną prędkością. Jednak kierowca pojazdu nie zwolnił i z dużą prędkością potrącił jednego z policjantów, po czym uciekł. W wyniku uderzenia mł. asp. Krzysztof Sobieraj doznał poważnych obrażeń klatki piersiowej i głowy. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala, gdzie zespół medyczny walczył o jego życie. Szczęśliwie operacja się udała, lecz Krzysztof wymaga długiej rehabilitacji.

Po tragicznym zdarzeniu policjanci w całej Polsce mobilizują się i wspierają kolegę. Organizowane są charytatywne wydarzenia sportowe, koncerty, utworzono internetową zbiórkę pieniędzy i rozpoczęto specjalny challenge polegający na wykonywaniu pompek i dokonywania wpłat na specjalne konto. Wszystko po to, by mł. asp. Krzysztof Sobieraj wrócił jak najszybciej do zdrowia, do rodziny i do kolegów policjantów.

Mazowieccy policjanci podjęli wyzwanie rzucone im przez policjantów z KWP we Wrocławiu. W piątek (14.06) nad zalewem na radomskim osiedlu Borki wzięliśmy udział w challengu, na czele którego stanął stanął szef mazowieckich policjantów - nadinsp. Waldemar Wołowiec.

Do kolejnego etapu challengu nominujemy mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy pomocy dla mł.asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, aby pomóc mu w tym trudnym czasie. Każdy, kto chce go wesprzeć, może wpłacać pieniądze na konto zbiórki - WEJDŹ TUTAJ

 

Zespół Prasowy KWP

Film Challenge dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. Razem możemy więcej!

Pobierz plik Challenge dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. Razem możemy więcej! (format mp4 - rozmiar 23.56 MB)

Powrót na górę strony