Aktualności

Kolejni policjanci z mazowieckiej komendy odznaczeni przez Ministra Zdrowia

Czterech funkcjonariuszy z mazowieckiej komendy zostało uhonorowany przez Ministra Zdrowia Odznaką honorową „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Dzisiaj tj. 14 czerwca przypada Światowy Dzień Krwiodawcy. To święto dedykowane wszystkim tym, którzy oddają krew, która jest bezcennym lekiem. Nadal jedynym sposobem pozyskania krwi jest jej oddawanie przez zdrowych dawców. Dostęp do zmagazynowanej krwi i produktów krwiopochodnych jest kluczowy dla skutecznego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

Przy tej okazji w Pałacu Karszów w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Krwiodawcy otrzymali odznaczenia z rąk dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu - Dominika Purgala. Wśród odznaczonych znalazło się czterech funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony