Aktualności

Najlepszy dzielnicowy na Mazowszu jest z Ostrołęki

Data publikacji 17.06.2024

Zwycięzcą tegorocznych eliminacji wojewódzkich do XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - Dzielnicowy Roku okazał się st. asp. Janusz Kośnik z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W czasie zawodów wyłoniono także najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych. Najlepszym okazał się podkom. Robert Kapałka z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 14-15 czerwca, dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu komend miejskich i powiatowych Mazowsza, a także kierownicy rewiru dzielnicowych przystąpili do rywalizacji o tytuł, odpowiednio - najlepszego dzielnicowego i najlepszego kierownika dzielnicowych w KWP zs. w Radomiu.

W konkursie na szczeblu wojewódzkim, startujący w nim dzielnicowi rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej, strzelaniu i symulacji przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania przedstawionej sytuacji i wyciągania konstruktywnych wniosków, umożliwiających wdrożenie rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. W zawodach kierowników dzielnicowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej.

Rywalizacja podczas zawodów przebiegała na bardzo wysokim poziomie, a najlepszymi dzielnicowymi okazali się: pierwsze miejsce - st. asp. Janusz Kośnik z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, drugie miejsce - st. asp. Tomasz Strzałkowski z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim Posterunku Policji w Różanie i trzecie miejsce - st. sierż. Piotr Czapski z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Z kolei najlepszymi kierownikami dzielnicowych okazali się: pierwsze miejsce - podkom. Robert Kapałka z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, drugie miejsce -  st. asp. Rafał Michniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i trzecie miejsce - sierż. szt. Tomasz Czmoch Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca oraz najlepszy kierownik dzielnicowych, będą reprezentować garnizon mazowiecki podczas finału XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się w dniach 22-25 października w Szkole Policji w Katowicach.

Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz puchary I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Piotr Janik i Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu kom. Krzysztof Maćkula.

Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom, pracownikom i kierownictwu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie za współpracę i udostępnienie obiektów, celem przeprowadzenia eliminacji wojewódzkich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za naszych zwycięzców trzymamy kciuki podczas finału krajowego zawodów.

Autor: podinsp. Wojciech Madej/Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu.

Powrót na górę strony