Aktualności

Jechał quadem bez uprawnień i bez kasku, teraz jest w ciężkim stanie w szpitalu

Data publikacji 17.06.2024

W piątek w nocy policjanci z Posterunku Policji w Odrzywole otrzymali zgłoszenie o wypadku młodej osoby, która po drodze publicznej poruszała się quadem. 15-letni chłopak rozpędzony wjechał w zamkniętą bramę wjazdową do posesji przedszkola. Trafił w ciężkim stanie do szpitala.

W piątkową noc (14.06) policjanci z Posterunku w Odrzywole otrzymali zgłoszenie od Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze o wypadku drogowym w Potworowie (powiat przysuski). 15-letni mieszkaniec powiatu radomskiego jadąc quadem, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami oraz bez założonego kasku rozpędzony uderzył w zamkniętą bramę posesji przedszkola. W wyniku zdarzenia nastolatek trafił w ciężkim stanie do szpitala.

To zdarzenie mogło skończyć się znacznie gorzej. Pamiętajmy, że poruszanie się po drodze publicznej rowerem, hulajnogą, quadem lub innymi pojazdami jest niedozwolone bez posiadania uprawnień w danej kategorii do kierowania nimi.

Jazda na quadzie, motocyklu, hulajnodze, rowerze... bez kasku może mieć poważne konsekwencje. Chociaż kask może wydawać się niewygodny lub niepotrzebny, odgrywa kluczową rolę w ochronie naszej głowy w razie wypadku. Upadek bez kasku może prowadzić do poważnych urazów czaszki, mózgu, a nawet śmierci. Pamiętaj, że nawet najdrobniejsza kolizja może skończyć się tragicznie, gdy nie mamy odpowiedniej ochrony, a szczególnie w przypadku niechronionych uczestników ruchu.
Zakładaj zawsze kask, stosuj się do przepisów ruchu drogowego, zachowuj odpowiednią prędkość! Bezpieczeństwo jest najważniejsze!


post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

Powrót na górę strony