Aktualności

Sochaczewscy policjanci zabezpieczyli prawie 3 kg narkotyków. Podejrzany o ich posiadanie został tymczasowo aresztowany

Sochaczewscy policjanci zabezpieczyli prawie 3 kilogramy narkotyków należących do 38-letniego mężczyzny. Podejrzany o ich posiadanie usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego ustalili, że jeden z mieszkańców Sochaczewa posiada znaczną ilość narkotyków. W ubiegłym tygodniu doszło do realizacji sprawy.

Kryminalni wraz z psem do wyszukiwania zapachów narkotyków i jego przewodnikiem weszli do domu mężczyzny, gdzie zabezpieczyli prawie kilogram różnego rodzaju zakazanych środków, m.in. marihuanę, amfetaminę i mefedron, a także  elektroniczne wagi, torebki z zapięciem strunowym i kilka tysięcy złotych. Podczas wykonywanych czynności do miejsca zamieszkania przyjechał podejrzewany 38-latek. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, ale szybko został zatrzymany. Wraz z nim był 40-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że jest poszukiwany w celu odbycia kary kilku miesięcy pozbawienia wolności. Obydwaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili również, że 38-latek przechowuje narkotyki w domku letniskowym na terenie gminy Nowa Sucha. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli m.in. prawie dwa kilogramy narkotyków i atrapę broni.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Posiadanie znacznej ilości narkotyków jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.
 

asp. Agnieszka Dzik/KPP w Sochaczewie

Film SOCHACZEWSCY_POLICJANCI_ZABEZPIECZYLI_PRAWIE_3_KG_NARKOTYKOW.mp4

Pobierz plik SOCHACZEWSCY_POLICJANCI_ZABEZPIECZYLI_PRAWIE_3_KG_NARKOTYKOW.mp4 (format mp4 - rozmiar 40.27 MB)

Powrót na górę strony