Aktualności

19-letni „odbierak” na BLIK-a wpadł w ręce wyszkowskich policjantów

Data publikacji 21.06.2024

Wyszkowscy policjanci pracowali nad sprawą oszustw dokonywanych na BLIK-a. Wiedzieli, że na ich terenie działa przestępca, który wykorzystując łatwowierność swoich ofiar, pod pretekstem ofert pracy i niesienia pomocy, wyłudza od nich pieniądze. Szybko wpadli na trop mężczyzny, którego zatrzymali na gorącym uczynku, w trakcie wypłacania pieniędzy z bankomatu. 19-letniemu oszustowi grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie pracowali nad sprawą oszustw, których sprawcy podszywając się pod znajomych lub członków rodzin kontaktowali się mailowo z ofiarami i pod pretekstem udzielenia pomocy w trudnej sytuacji finansowej wyłudzali pieniądze. Przedstawiane przez oszustów historie miały na celu jedno…uzyskanie kodów BLIK i uzyskanie pieniędzy od ofiar.  Dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom w środę (19 czerwca) rano przy jednym z bankomatów w centrum miasta funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali młodego mężczyznę, który wypłacał pieniądze za pomocą kodu BLIK uzyskanego w wyniku oszustwa.

„Odbierakiem” okazał się 19-letni obywatel Ukrainy. Ujawniono przy nim gotówkę pochodzącą z nielegalnego procederu oraz narkotyki. Policjanci ustalili, że w ostatnich tygodniach zatrzymany mężczyzna dokonał szeregu tego typu oszustw na terenie Wyszkowa, na sumę co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i posiadania narkotyków. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

 

st. sierż. Hubert Prusinowski/KPP w Wyszkowie

 

Powrót na górę strony