Polityka Równego Traktowania w KWP zs. w Radomiu
Zgodnie z art. 32 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wszyscy są równi wobec prawa. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Polityka równego traktowania to dokument, który zakazuje jakichkolwiek form dyskryminacji i promuje równość w różnych obszarach życia. Oznacza to, że osoby w podobnych sytuacjach powinny być traktowane w podobny sposób.
Nieuzasadnione różnicowanie czyjejś sytuacji albo praw, w szczególności ze względu na: płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię lub wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną, stan cywilny oraz rodzinny określane jest jako dyskryminacja.
Dyskryminacja oznacza nierówne traktowanie, prawnie nieusprawiedliwione i nieuzasadnione obiektywnymi przyczynami. Każde takie działanie stanowi naruszenie zasady równego traktowania i jest pogwałceniem podstawowych praw i wolności człowieka. Dyskryminacja jest zabroniona przez prawo.