Funkcjonariusz z płockiego Oddziału Prewencji Policji wicemistrzem Polski w kickboxingu

Data publikacji 06.04.2023

W niewielkim Stębarku w gminie Grunwald startowało 237 zawodników i zawodniczek z 59 klubów. Po 4 walkach srebrny medal w kategorii senior -71kg wywalczył st. post. Radosław Kuzia z Oddziału Prewencji Policji w Płocku. Dodatkowo policjant otrzymał powołanie do kadry Polski.

W Stębarku, gdzie mieści się Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule full contact. Rywalizacja na Warmii i Mazurach odbywała się w kilku kategoriach. Walka finałowa z Adrianem Koszałką była dużym wyzwaniem dla mundurowego. Przeciwnik policjanta w walce półfinałowej pokonał zawodnika broniącego tytułu Mistrza Polski. Ostatecznie finał zakończył się werdyktem 2-1. W ten sposób Kuzia zdobył srebrny medal w kategorii senior -71kg.

Naszemu koledze gratulujemy sukcesów sportowych!