Wydział Konwojowy

Wydział Konwojowy prowadzi warsztaty metodyczno – szkoleniowe dla policjantów z garnizonu mazowieckiego

Data publikacji 07.10.2019

3 października w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyło się pierwsze z cyklu przedsięwzięć, zorganizowanych jako warsztaty metodyczno – szkoleniowe dla policjantów pełniących służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia.

Po raz kolejny Wydział Konwojowy wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia cyklu szkoleń, których realizacja podyktowana jest stałą potrzebą profesjonalizacji postaw zawodowych funkcjonariuszy pełniących służbę w policyjnych miejscach detencji. Prelegent z Zespołu ds. Organizacji Służby Wydziału Konwojowego - podkom. Łukasz Gutkiewicz przybliżył zagadnienia związane ze sposobem pełnienia i dokumentowania służby w PdOZ, dzięki czemu uczestnicy utrwalili i pogłębili już posiadaną wiedzę, co może przyczynić się do przeciwdziałania wydarzeniom nadzwyczajnym w służbie ochronnej. W spotkaniu udział wzięli również lokalni administratorzy systemu e-komenda, którym przedstawiono zmiany dotyczące polityki o ochronie danych osobowych.

Natomiast dzięki współpracy z Sekcją Psychologów KWP zs. w Radomiu, pani Patrycja Dominiak - Szawiola przybliżyła policjantom zagadnienia z dziedziny psychologii mające znaczenie przy pracy z osobami osadzanymi.

W spotkaniu uczestniczyli policjanci z Komend Powiatowych Policji w Mławie, Sierpcu, Płońsku, Gostyninie, Sochaczewie, Żyrardowie oraz Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu.

Kolejne tego typu przedsięwzięcia zaplanowane są w najbliższym czasie w KWP zs. w Radomiu oraz w KMP Siedlce i KMP Ostrołęka.

 

Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony