Wydział Konwojowy

100-lecie Policji. Policjant Wydziału Konwojowego zorganizował wielkie święto

Data publikacji 11.10.2019

4 października 2019 roku na Stadionie Miejskim w Ostrołęce odbyła się impreza uświęcająca 100 rocznicę powstania Policji Państwowej. Pomysłodawcą i inicjatorem tego wydarzenia był wieloletni animator sportu st. asp. Włodzimierz Kąkiel z Sekcji w Ostrołęce Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu. Patronat nad imprezą objęli: Komendant Miejski Policji w Ostrołęce - podinsp. Krzysztof Szymański, Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu - kom Beata Krakowiak, Parlamentarzyści – poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow oraz Prezydent i Rada Miasta Ostrołęka.

Otwarcie i powitanie licznie przybyłych sympatyków sportu odbyło się z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztofa Szymańskiego, reprezentującego Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu – kierownika Sekcji w Ostrołęce podkom. Marcina Szczubełka oraz st. asp. Włodzimierza Kąkiela. Na wstępie wszyscy uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć poległych i pomordowanych policjantów pełniących służbę na przestrzeni 100 lat.

Głównym wydarzeniem imprezy był 100 km bieg łączony. Udział w nim wzięli Komendant Miejski Policji w Ostrołęce i podkom. Marcin Szczubełek wraz z maskotką biegu Komisarzem Kurpikiem, którzy wraz z uczestnikami wykonali rundy honorowe. Ponadto pobiegli m.in. kierownictwo Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Ostrołęce - Dorota Łada i Dorota Korzep – Czekalska oraz liczne grono sympatyków sportu. Łącznie uczestnicy przebiegli 103 km 600 m, czyli 11 okrążeń stadionu w czasie niespełna pół godziny. Dodatkowo odbył się bieg na 400 metrów mężczyzn i kobiet, gdzie Puchar Naczelnik Wydziału Konwojowego za I miejsce zdobyła Agnieszka Majk z grupy „Biegam Bo Lubię”, Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce za I miejsce Robert Wójtowicz ZK Przytuły Stare, II miejsce zajął sierż. szt. Damian Marciniak Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu, a III miejsce Mariusz Czekalski z Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce.

W turnieju piłki nożnej „X – Car” wzięło udział 8 drużyn, w tym wojskowi, strażacy, funkcjonariusze służby więziennej i policjanci, symbolicznie zagrało 100 zawodników. Turniej wygrała drużyna wojskowych z 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego, II miejsce X-CAR, III miejsce Policja z kapitanem drużyny Włodzimierzem Kąkielem. W turnieju zabrakło niestety reprezentacji Wydziału Konwojowego, której policjanci z uwagi na obowiązki służbowe nie mogli się stawić w Ostrołęce.

Uczestnikom i sędziom wręczono puchary, medale oraz medale okolicznościowe. Miłym akcentem było odczytanie listu gratulacyjnego dla st. asp. Włodzimierza Kąkiela z okazji 30 lecia służby od Dowódcy 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusława Postka. Dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych płk Tomasz Dąbrowski przekazał odznakę i upominki za wieloletnią współpracę ze służbą więzienną.

Impreza odbyła się w przyjacielskiej atmosferze w duchu Fair Play. Dla uczestników przygotowano ciepłe napoje, słodkości oraz ciepły posiłek. Patronat medialny sprawowali Moja - Ostrołęka, Radio Oko, Teraz Ostrołęka i Radio Nadzieja.

Na zakończenie organizator podziękował za udzielone wsparcie przy organizacji Komendantowi Miejskiemu Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztofowi Szymańskiemu, włodarzom Miasta Ostrołęka, pracownikom stadionu miejskiego, asp. Magdalenie Eliasz, mł. asp. Anecie Warackiej, asp. Krzysztofowi Kolatorowi z KMP Ostrołęka za obsługę techniczną turnieju oraz sierż. szt. Piotrowi Brzuzemu z Wydziału Konwojowego za obsługę medyczną.

Na pożegnanie organizator zaprosił na kolejną imprezę oraz podziękował w imieniu Naczelnik Wydziału Konwojowego kom. Beaty Krakowiak za przybycie i pogratulował zwycięzcom.

Opr. Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu

 

 

 

 

Powrót na górę strony