Wydział Konwojowy

POSZUKIWANY NASTOLATEK MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO KIEROWAŁ BEZ UPRAWNIEŃ I UCIEKAŁ PRZED POLICJANTEM

Data publikacji 09.02.2022

Funkcjonariusz Sekcji w Płocku Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu zatrzymał kierowcę pojazdu, który popełnił wykroczenie w terenie zabudowanym. Jak się później okazało kierowcą był… 16-latek bez uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi, w dodatku poszukiwany przez jedną z KPP na podstawie zawiadomienia o samowolnym oddaleniu się lub niepowrocie do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Do zdarzenia doszło w okolicach Sochaczewa. Sierż. szt. Hubert Grzybowski z Sekcji w Płocku Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu, wracał do siedziby swojej komórki po zakończonej właśnie służbie w patrolu jednoosobowym – zmotoryzowanym, na rzecz sprawdzeń osób przebywających w izolacji/kwarantannie. W terenie zabudowanym w obrębie szkoły zauważył pojazd marki Seat, który ze znaczną prędkością w dodatku na podwójnej linii ciągłej wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusz postanowił zatrzymać sprawcę wykroczenia i udał się za nim w pościg. Po pewnym czasie uciekinier wjechał na prywatną posesję i próbował wejść do domu. Policjant uniemożliwił mu to i poinformował o powodzie interwencji. Jednocześnie o powyższym powiadomił miejscowego oficera dyżurnego i poprosił o wsparcie. Kierowcą okazał się być 16 – latek, bez uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych ujawniono, że nieletni jest poszukiwany przez inną jednostkę Policji na podstawie zawiadomienia o samowolnym oddaleniu się lub niepowrocie do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nieletni został zatrzymany i doprowadzony do najbliższej jednostki Policji.

Odpowiednia reakcja policjanta zasługuje na pochwałę, natomiast młodzieniec niebawem poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Opr. Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony