Wydział Konwojowy

Policjant z „konwojówki” z medalami na I Turnieju Służb Mundurowych w Koluchstyl

Data publikacji 24.05.2022

7 maja br. w Kleosinie koło Białegostoku odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Koluchstyl, które patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, nadinsp. Robert Szewc.

Koluchstyl to sztuka walki stworzona na Podlasiu, a zawody w tej dyscyplinie odbywają się systematycznie na całym świecie od 2009 roku. W sportowej formie zawodnicy walczą tylko w parterze, przynajmniej jedno kolano musi dotykać podłoża maty. Walka składa się z trzech rund jednominutowych, do dwóch rund wygranych. Przerwy między rundami wynoszą 15 sekund. Każda runda może zakończyć się na różne sposoby m.in. poprzez odklepanie, wypchnięcie poza koło, trzymanie lub w przypadku upłynięcia pełnego czasu rundy, decyzją sędziów.

7 maja 2022 roku w Kleosinie k. Białegostoku odbył się I Turniej Służb Mundurowych właśnie w tym stylu. Aż 80 zawodników rywalizowało ze sobą na podlaskich matach. Garnizon mazowiecki reprezentował mł. asp. Tomasz Lisek z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu. Stoczył zacięte i pasjonujące walki, dzięki czemu w rywalizacji służb mundurowych stanął na podium zdobywając złoto w kategori +100 kg oraz srebro w kategorii open.

Mł. asp. Tomasz Lisek jest czynnym instruktorem taktyk i technik interwencji oraz byłym multimedalistą mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym i sumo i reprezentantem Polski w różnych kategoriach wiekowych.

 

Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony