Aktualności

IV miejsce mazowieckich policjantów na VI Ogólnopolskim Turnieju piłki nożnej w Mrągowie

Data publikacji 07.10.2019

Policjant z „Konwojówki” wraz z reprezentacją Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zajął czwarte miejsce w VI Ogólnopolskim Turnieju piłki nożnej kobiet i mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji odbywającego się w Mrągowie.

W dniach 5–7 września 2019 roku reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, w której składzie był przedstawiciel Wydziału Konwojowego wzięła udział VI Ogólnopolskim Turnieju piłki nożnej kobiet i mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji. Turniej tragicznie zmarłego przed laty Kolegi ma na celu upamiętnienie jego bohaterskiej postawy, jak również kształtować pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie. Poza tym jest doskonałą formą rozwijania aktywności sportowej i integracji środowiska służb mundurowych.

W ciągu trzydniowej rywalizacji w turnieju udział wzięło 28 drużyn z całej Polski z niemal wszystkich służb mundurowych. Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w kategorii II powyżej 35 lat, zajęli doskonałe 4 miejsce. W rywalizacji grupowej nasza reprezentacja rozpoczęła od meczu z 22 WOG Olsztyn wygrywając 4:2, kolejny mecz z CBŚP Olsztyn również wygrywając, tym razem 4:0. Następnie musieli uznać wyższość drużyny Wywiadu Kryminalnego KGP przegrywając 1:2. Na koniec zmagań grupowych mazowieccy policjanci zmierzyli się z KMP Olsztyn i to spotkanie zakończyło się remisem, 1:1.

Dzięki zaangażowaniu i dobrej grze zmagania grupowe zakończyli z dorobkiem 7 pkt i bilansem bramkowym 10-5. W ćwierćfinale przeciwnikiem naszej drużyny była reprezentacja KWP Kielce. Po bardzo emocjonującym, pełnym sportowej walki meczu był wynik 0:0. Rzuty karne lepiej wykonywali mazowieccy sportowcy i awansowali do kolejnej rundy. W półfinale lepszą drużyną okazała się Jednostka Wojskowa z Grudziądza, która wygrała 2:1. W meczu o III miejsce emocje sięgnęły zenitu. Szybko strzelona bramka przez naszego reprezentanta sierż. szt. Karola Plutę ułożyła naszym mecz. Gospodarze turnieju dążyli jednak do wyrównania i dosłownie w ostatnich sekundach meczu strzelili 2 bramki, zamykając marzenia o medalu…

Warto jednak zwrócić uwagę, że policjanci reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu swoją postawą i zaangażowaniem godnie reprezentowali garnizon mazowiecki.

 

Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony