Aktualności

Wydział Konwojowy aktywnie i na sportowo

Data publikacji 09.10.2019

Policjanci Wydziału Konwojowego w ramach podnoszenia sprawności fizycznej bardzo chętnie biorą udział w rywalizacji sportowej. Swoich przedstawicieli mamy w drużynach Komendy Głównej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Reprezentacja Komendy Głównej Policji w piłce nożnej, w której składzie są: sierż. Rafał Wojciechowski i sierż. Daniel Prokopczyk z Sekcji I w Radomiu, w dniu 5 października br. wzięła udział w I Turnieju Piłkarskim IPA, pamięci gen. Marka Papały. Zawody odbyły się w Zielonce koło Warszawy. Całodniowa rywalizacja przyniosła dużo emocji, a nasi reprezentanci wiedli prym w swojej drużynie, doprowadzając ją do II miejsca w turnieju. Zawody były doskonałą formą propagowania sportowej postawy wśród policjantów, sposobu ich osobistego rozwoju oraz integracji, a uczczenie pamięci tragicznie zmarłego gen. Marka Papały jest wspaniałą ideą.

W dniach 4-5 października w Radomiu odbyły się I Mistrzostwa Służb Mundurowych w Koszykówce „Radom – Kielce – Basket 2019”. Współgospodarzem turnieju była Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, której reprezentantami są funkcjonariusze Wydziału Konwojowego: sierż. szt. Sławomir Badeński, sierż. szt. Krzysztof Katus i sierż. szt. Robert Krajewski. W podkoszowej rywalizacji brało udział 13 zespołów. Najlepsza okazała się drużyna Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska. Honorowy patronat nad turniejem objął Komendant Główny Policji.

Rywalizacja sportowa jest bardzo dobrą odskocznią od codziennej, niekiedy trudnej pracy funkcjonariuszy, a sprawność fizyczna policjantów w znacznym stopniu przyczynia się do bezpieczeństwa obywateli i pozytywnego wizerunku Polskiej Policji.

Autor: sierż. szt. Karol Pluta

 

Powrót na górę strony