Aktualności

„Konwojowy” św. Mikołaj w Ostrołęce

Świąteczna akcja policjanta Wydziału Konwojowego st. asp. Włodzimierza Kąkiela okazała się świetnym pomysłem. Zebrane pieniądze uszczęśliwiły kilkanaście dzieci i mają pomóc w rehabilitacji kolegi, który uległ wypadkowi.

W związku ze świętami Bożego Narodzenia z inicjatywy policjanta Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu st. asp. Włodzimierza Kąkiela, organizatorzy Nocnej Ligi Futsalu w Ostrołęce przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na paczeki dla dzieci oraz pomoc w rehabilitacji kolegi Pawła, który uległ wypadkowi.

Inicjatywie sprostali darczyńcy i wolontariusze, a w rolę św. Mikołaja wcielił się osobiście st. asp. Włodzimierz Kąkiel. Po przygotowaniu paczek wyruszył na miasto z nadzieją na powodzenie akcji. Przygotowane paczki uszczęśliwiły i zaskoczyły dzieci i ich rodziców. Uśmiechy na twarzach obdarowanych dzieciaków były wyrazem wielkiej radości oraz napełniały nadzieją na kolejne tego typu przedsięwzięcia. Miło, że starsi ludzie rozpoznawali Włodzimierza jako policjanta, a jedno z obdarowanych dzieci oświadczyło, że zostanie policjantem. Po takiej deklaracji wręczono chłopcu replikę radiowozu.

W następnej kolejce rozgrywek Nocnej Ligi Futsalu, w podziękowaniu kibicom zostali oni poczęstowani mnóstwem cukierków. Inicjatywa ta spotkała się z dużą przychylnością środowiska piłkarskiego i ich kibiców, stąd organizator zapowiada kolejne. A najlepszą nagrodą dla inicjatora akcji były gromkie brawa oraz liczne pochwały i szacunek od zgromadzonych, a z racji tego, że na co dzień jest przede wszystkim policjantem, jego działania pozytywnie wpływają na wizerunek Policji w Ostrołęce, jak i całego garnizonu.

Opr. Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony