Aktualności

Zmiana na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu

Data publikacji 22.04.2020

W dniu 2 kwietnia 2020 roku nastąpiła zmiana na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Konwojowego. Podczas skromnej i kameralnej uroczystości podinsp. Ryszard Rozborski pożegnał się z Wydziałem i współpracownikami. Przedstawiony został również jego następca – kom. Grzegorz Tomanek.

Po blisko 30 latach służby z mundurem pożegnał się podinsp. Ryszard Rozborski. Służbę w Policji rozpoczął 16 grudnia 1990 roku w Komisariacie Policji w Pionkach. Związany głównie z pionem prewencji. Zajmował różne stanowiska w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Od 1 sierpnia 2006 roku współpracował przy tworzeniu Wydziału Konwojowego, gdzie najpierw był ekspertem, a następnie od 2007 roku pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Konwojowego. Przez wszystkich współpracowników uważany jest za osobę przemiłą i sympatyczną, ponadto dał się poznać jako świetny fachowiec i ekspert w swojej dziedzinie. Odznaczony został Srebrnym Medalem za długoletnią służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant. Żegnając się, jak sam podkreślił, zawsze starał się być najpierw człowiekiem, a potem przełożonym. Na zasłużonej emeryturze zamierza więcej czasu poświęcić swoim innym pasjom: leśnictwu i myślistwu.

Następnie Naczelnik Wydziału – kom. Beata Krakowiak, poinformowała, że z dniem 3 kwietnia 2020 r. pełniącym obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Konwojowego został kom. Grzegorz Tomanek, który Wydział Konwojowy zna „od podszewki”, gdyż również go współtworzył.

Odchodzącemu podinsp. Ryszardowi Rozborskiemu wszyscy koleżanki i koledzy Wydziału Konwojowego życzą długiej i spokojnej emerytury oraz powodzenia w życiu osobistym, natomiast powołanemu na to stanowisko kom. Grzegorzowi Tomankowi owocnej i pożytecznej służby.

Powrót na górę strony