Aktualności

Policjanci z „konwojówki” służą również na drodze

Data publikacji 12.11.2020

Funkcjonariusze Sekcji w Ostrołęce Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu, udaremnili dalszą jazdę samochodem kompletnie pijanemu obywatelowi Białorusi, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

23 października 2020 roku policjanci Sekcji w Ostrołęce Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu asp. szt. Kąkiel Włodzimierz oraz sierż. szt. Łada Sławomir realizowali zadania kurierskie związane z obsługą poczty specjalnej. W pewnym momencie, na trasie szybkiego ruchu S 8 pomiędzy Wyszkowem, a Ostrowią Mazowiecką, w miejscowości Trzcianka uwagę ich zwrócił pojazd terenowy marki Mitshubishi Pajero, który nie trzymał swojego pasa ruchu jadąc slalomem całą szerokością drogi. Mając podejrzenie, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy, podjęli próbę zatrzymania go. Kierowca nie reagował na wydawane sygnały. Policjanci widząc duże natężenie ruchu i niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu spowalniali prędkość pojazdów jadących z nimi oraz utrzymywali bezpieczną odległość dla podróżujących za nimi. Samochód w dalszym ciągu swoją jazdą stwarzał ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób. W pewnym momencie kierowca utracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne biegnące wzdłuż trasy, na skutek czego pojazd zatrzymał się.

Funkcjonariusze, wykorzystując dogodny moment udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierującemu, zabezpieczając kluczyki od pojazdu oraz udzielili mu pomocy przedmedycznej. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kompletnie pijanego obywatela Białorusi 1,59 mg/l w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze Wydziału Konwojowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu załogi WRD KPP w Wyszkowie.

Zatrzymany kierowca po wykonanych badaniach w szpitalu został osadzony w policyjnym areszcie, podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze. Niepokojący jest fakt, że pomimo wielu apelów oraz grożących sankcji, nieodpowiedzialni kierowcy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. I tylko dzięki profesjonalnej i zdecydowanej postawie policjantów nie doszło do kolejnej tragedii.

Opr. Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony