Aktualności

Nowe pomieszczenia dla osób zatrzymanych zostaną otwarte w Radomiu

Data publikacji 24.05.2022

W najbliższy poniedziałek zostaną oddane do użytku wyremontowane Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, które znajdują się przy Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu. Jednocześnie obiekt został rozbudowany, w ten sposób powstały pomieszczenia dla sektorowego punktu wymiany osób konwojowanych etapowo.

Ważna inwestycja dobiegła końca. Wyremontowane i powiększone PdOZ dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia aktualnie posiada 13 pokoi, w tym jeden z nich przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Łącznie może w nich być 36 osób. Wszystkie spełniają najwyższe standardy. Przebywać w nich będą osoby doprowadzane przez policjantów z KWP zs. w Radomiu, a także komend w Radomiu, Białobrzegach, Szydłowcu i Zwoleniu. Pomieszczenia te znajdują się w strukturach Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu.

W ramach inwestycji, zaadaptowano pomieszczenia po Policyjnej Izbie Dziecka na potrzebę Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, dzięki czemu poprawione zostaną warunki pracy funkcjonariuszy.

Do użytku oddany zostanie również sektorowy punkt wymiany osób konwojowanych etapowo - tzw. sektor ósmy, obejmujący terytorium województwa lubelskiego oraz obszar działania KWP zs. w Radomiu. Funkcjonowanie sektora polega na wymianie na jego terenie osób pozbawionych wolności konwojowanych do jednostek penitencjarnych usytuowanych poza garnizonem mazowieckim.

Uruchomiony obiekt spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Łączny koszt całej inwestycji wyniósł 5,75 mln zł i sfinansowany został w całości z środków budżetu Policji, w tym również w ramach środków Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. W ramach inwestycji wybudowano też m.in. budynek socjalny oraz budynek garażowy wraz z pomieszczeniem na agregat prądotwórczy i pomieszczeniem do przeszukiwania samochodów.

 

Opr. Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu/Zespół Prasowy

 

Powrót na górę strony