Akademia Bezpieczeństwa z kom. Zebrą

Spotkanie z uczniami z PSP nr 22

Data publikacji 06.06.2023

W dniu dzisiejszym na spotkanie z cyklu „Akademia Bezpieczeństwa z Komisarzem Zebrą” przybyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Reja, w którym uczestniczyło 31 osób oraz opiekunowie.

Podczas prelekcji zaprezentowano spot o służbie mazowieckich funkcjonariuszy oraz omówiono wybrane zadania mundurowych. Następnie omawiano zasady bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych oraz odpowiedzialności dzieci za wybór odpowiednich miejsc do rekreacji i zabawy. Szczególnie podkreślono, że nie wolno rozpalać ogniska w lesie, gdyż takie działanie niesie za sobą wiele konsekwencji. W dalszej części podniesiono temat ostrożności podczas kontaktu z nieznajomymi zarówno na co dzień i przy wykorzystaniu sieci internetowej. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały filmy o funkcjonariuszach na czterech łapach, czyli psach służbowych wyspecjalizowanych do tropienia, patrolowania, wyszukiwania narkotyków czy zapachów materiałów wybuchowych, które mocno wspierają działania funkcjonariuszy w zapewnianie bezpieczeństwa na terenie garnizonu mazowieckiego.

Na spotkaniu pojawiła się również maskotka Mazowieckiej Policji – Komisarz Zebra, przynosząc radość najmłodszym uczestnikom dzisiejszego przedsięwzięcia.

Opr. Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu /Sylwia Szewczyk/

Powrót na górę strony