Akademia Bezpieczeństwa z kom. Zebrą

Działamy "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data publikacji 20.06.2023

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu brali udział w festynie, zorganizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu. W trakcie wizyty mundurowi propagowali bezpieczne postawy, szczególnie teraz, tuż przed zbliżającymi się wakacjami.

W poniedziałek (19.06) w festyn Bezpieczne wakacje organizowany przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu włączyli się przedstawiciele Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Inicjatywę zorganizowano na terenie wokół szkoły przy udziale innych służb, promujących właściwe zachowania podczas rekreacyjnych kąpieli, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Głównym przekazem do dzieci i młodzieży, było utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, takie jak: korzystanie z kąpielisk do tego wyznaczonych, zapoznanie z regulaminem kąpieliska, obligatoryjne słuchanie poleceń ratownika, przestrzeganie oznaczeń oraz przepisów ruchu drogowego oraz zachowywanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Wierzymy, że takie inicjatywy będą przyczyniały się do kształtowania prawidłowych postaw i podejmowania odpowiedzialnych decyzji przez dzieci i młodzież.

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony