BRD W OKU DRONA

BEZPIECZEŃSTWO NA RADOMSKICH DROGACH W OKU KAMERY DRONA

Data publikacji 23.06.2021

Dzisiaj policjanci z mazowieckiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w Radomiu przy użyciu drona. Niestety nie obyło się bez mandatów dla kierujących, którzy świadomie łamali przepisy ruchu drogowego. Bezpośrednio po popełnionym wykroczeniu sprawcy byli zatrzymywani do kontroli i karani mandatami.

 

Dzisiaj radomscy policjanci z ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej i miejskiej Policji przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców, pieszych i rowerzystów na radomskich drogach.

Kamera drona rejestrowała wykroczenia popełniane w ruchu drogowym przez kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego, a następnie policyjny patrol zatrzymywał do kontroli sprawcę wykroczenia. Podczas 2 godzinnej służby z wykorzystaniem policyjnego drona, w obrębie jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, funkcjonariusze ujawnili 8 wykroczeń drogowych popełnionych wobec pieszych i rowerzystów. Wszyscy sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi.

Wśród sprawców wykroczeń był kierujący pojazdem ciężarowym, który wyprzedził inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerzystów, przy którym oczekiwał na możliwość przejazdu kierujący jednośladem. Po zatrzymaniu kierującego do kontroli i ukaraniu go według taryfikatora, okazało się, żę mężczyzna ten stracił swoje prawo jazdy, ze względu na przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych.

Mazowiecka drogówka takie działania będzie prowadziła systematycznie.

ZP KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony