BRD W OKU DRONA

1,5 GODZ. PRACY POLICYJNEGO DRONA I NAGRANYCH 15 KIEROWCÓW, KTÓRZY ZLEKCEWAŻYLI ZNAK STOP. KILKA MIESIĘCY TEMU W MIEJSCU TYM ZGINĘŁY 2 OSOBY.

Data publikacji 25.01.2022

Mundurowi kontrolowali skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 747 i drogi powiatowej nr 3536, gdzie w ostatnich miesiącach doszło do kilku wypadków w których śmierć poniosło 2 osoby i 2 zostały ranne. W tym miejscu kierowcy często nie stosują się do znaków. Tylko wczoraj w ciągu godziny funkcjonariusze odnotowali tam 17 wykroczeń, z czego 15 z nich dotyczyło kierowców, którzy nie stosowali się do znaku STOP.

Policjanci wydziału ruchu drogowego z Lipska wspólnie z mundurowymi z mazowieckiej drogówki przeprowadzili działania mające na celu przeciwdziałanie wypadkom. Policjanci w działaniach wykorzystali drona, który z powietrza rejestrował zachowanie kierowców.

Mundurowi kontrolowali skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 747 i drogi powiatowej  nr 3536, gdzie w ostatnich miesiącach doszło do kilku wypadków w których śmierć poniosło 2 osoby i 2 zostały ranne. W tym miejscu kierowcy często nie stosują się do znaków. Tylko wczoraj w ciągu godziny funkcjonariusze odnotowali tam 17 wykroczeń, z czego 15 z nich dotyczyło kierowców, którzy nie stosowali się do znaku STOP.

Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem za niezastosowanie się do znaku B20 grozi mandat w kwocie od 300 zł oraz 2 punkty karne.

Autor: mł. asp. Monika Karasińska

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony