BRD W OKU DRONA

WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI I STRAŻY OCHRONY KOLEI NA PRZEJAZDACH

Data publikacji 28.01.2022

WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI I STRAŻY OCHRONY KOLEI NA PRZEJAZDACH

Choć ferie na Mazowszu rozpoczynają się dopiero 31 stycznia to musimy mieć na uwadze, to że w innych województwach zimowa przerwa szkolna już trwa, a podróżujący na wypoczynek przemieszczają się również po mazowieckich drogach.

Policjanci z mazowieckiej drogówki wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Pionkach oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei nadzorowali ruch odbywający się na przejazdach kolejowo drogowych, oraz obserwowali tzw. dzikie przejścia, czyli  miejsca w których piesi czy rowerzyści skracają sobie drogę przez torowisko.

Policjanci z mazowieckiej drogówki wykorzystali do działań drona, dzięki któremu mogli objąć nadzorem większy obszar działań. Podczas akcji policjanci informowali uczestników ruchu drogowego o konsekwencjach jakie niesie ze sobą lekceważenie znaku STOP, opadających rogatek czy sygnałów świetlnych i dźwiękowych zabraniających wjazdu na przejazd. Przy tej okazji wręczali również ulotki przypominające podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

W 2021 na przejazdach kolejowo-drogowych doszło do 201 zdarzeń, a zginęło 49 osób.

Na drodze zawsze kieruj się rozsądkiem!

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony