Aktualności

Trzy wykroczenia, a ich sprawcami pijani kierowcy. Apelujemy o rozsądek na drodze!

Data publikacji 17.09.2024

Kierujący oplem nie zastosował się do znaku „linia podwójna ciągła”. Kierowca forda przekroczył dopuszczalną prędkość, a 19-latek, który jechał audi doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Wszyscy trzej mężczyźni byli pijani. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za jazdę po alkoholu grozi im kara do 3 lat więzienia. Apelujemy o rozsądek za kierownicą. Piłeś? Nie jedź!

W miniony piątek (13.09) policjanci z Posterunku Policji w Ojrzeniu zauważyli kierującego pojazdem opel, który nie zastosował się do znaku poziomego „linia podwójna ciągła”. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli na ul. Ciechanowskiej w Ojrzeniu. Badanie stanu trzeźwości 40-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Tego samego dnia policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali na ul. 17 Stycznia w Ciechanowie kierującego fordem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 48 km/h. 40-latek również był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu. Pisaliśmy o tym tutaj.

W minioną sobotę (14.09) około godz. 13.15 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w m. Marusy, gm. Sońsk. Jak ustalili policjanci, kierujący audi, 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, podczas manewru wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pojazd skoda, którym kierował 42-letni mieszkaniu powiatu pułtuskiego. Badanie stanu trzeźwości 19-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w areszcie.  Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Wszyscy trzej mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za jazdę po alkoholu grozi im kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nie unikną również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

PAMIĘTAJMY! Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność. Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Jazda na „podwójnym gazie” niesie za sobą, poza konsekwencjami prawnymi, przede wszystkim ryzyko spowodowania wypadku, którego skutki mogą być tragiczne i nieodwracalne.

 

asp. Magda Sakowska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony