Aktualności

Działania „Kurier-lokalnie” na drogach pow. ciechanowskiego

Data publikacji 05.02.2025

W czwartek i piątek (30 i 31.01) na terenie powiatu ciechanowskiego policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kurier lokalnie”. Celem akcji było sprawdzenie, czy kierowcy firm kurierskich przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Osoba wykonująca usługi kurierskie (kurier) jako uczestnik ruchu drogowego ma takie same obowiązki jak każdy inny kierowca. Musi przestrzegać przepisów prawa, dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi jednak w  ostatnim czasie nasiliły się sygnały nagminnego łamania przepisów przez tę grupę uczestników ruchu.

W trakcie działań funkcjonariusze z ciechanowskiej drogówki przeprowadzili 14 kontroli kierujących pojazdami kurierskimi. Podczas prowadzonych kontroli zastosowano łącznie 6 środków prawnych za wykroczenia w ruchu drogowym. Policjanci wystawili 4 mandaty karne, a wobec 2 kierujących zastosowali pouczenia. Policjanci w 1 przypadku mieli zastrzeżenia co do stanu technicznego  pojazdu w związku z czym zatrzymali dowód rejestracyjny. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Apelujemy do kierowców, zwłaszcza tych, którzy zawodowo zajmują się transportem o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Pamiętajmy, że od kierowców zawodowych wymaga się szczególnej ostrożności i przestrzegania przepisów, ponieważ ich zachowanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony