Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Moja Komedna oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - kontakt z policją w zasięgu ręki

Data publikacji 05.04.2025

Dzięki aplikacji "Moja Komenda" oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mogą w łatwy i szybki sposób nawiązać kontakt z policją oraz sami mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Narzędzia teleinformatyczne pozwalają mieszkańcom na zgłaszanie zagrożeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa oraz na łatwy kontakt z dzielnicowymi.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodatkowo zawiera jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest internetową platformą służącą do wymiany informacji lokalnej społeczności z Policją. Za jej pomocą można przekazywać zgłoszenia o zagrożeniach występujących w danej okolicy, które Policja będzie weryfikować. W naniesionym zagrożeniu istnieje możliwość dodania opisu oraz zdjęć, które z pewnością pomogą w dokładnej weryfikacji zgłoszenia. Co ważne, nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każdy może skorzystać z Mapy, wchodząc na stronę internetową: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. KMZB to nie tylko zestawienie danych, to wspólna praca społeczeństwa i Policji nad poprawą naszej codzienności. Zachęcamy do aktywnego korzystania z tego narzędzia, które pozwala razem tworzyć bezpieczną przyszłość. Pamiętajmy jednak, że z mapy należy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji.

Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

asp. Magda Sakowska/ KPP w Ciechanowie

 

Powrót na górę strony