Aktualności

Apel Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie

Data publikacji 22.01.2018

W związku z obchodami Dnia Babci i Dziadka funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wystosowali apel do seniorów o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad w ruchu drogowym.

Apel


 

Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie


 

Szanowni Seniorzy


 


 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia.


 

Przy tej okazji apelujemy do seniorów jako uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

W ubiegłym roku na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do trzydziestu dziewięciu wypadków drogowych. Odnotowaliśmy dziesięć zdarzeń z udziałem pieszych oraz pięć zdarzeń z udziałem rowerzystów. W siedmiu przypadkach osobami poszkodowanymi były osoby starsze.

Apelujemy do seniorów o bezpieczne zachowania na drodze oraz korzystanie z elementów odblaskowych. Przydadzą się one nie tylko poza terenem zabudowanym po zmroku, ale również w mieście w pochmurny dzień. Seniorzy zadbajcie o swoją widoczność a tym samym o bezpieczeństwo. Przechodząc przez jezdnię zwróćcie uwagę na nadjeżdżające pojazdy a poruszając się rowerem pamiętajcie o jego właściwym oświetleniu.

 

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie składają wszystkim seniorom z okazji ich święta najserdeczniej życzenia apelując o bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

 

 

Powrót na górę strony