Aktualności

3 miesiące aresztu dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 31.01.2018

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 25-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, który jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności, bez możliwości wydania wyroku w zawieszeniu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 21:00 w miejscowości Młock w gm. Ojrzeń. W tym tragicznym zdarzeniu zginął 20-letni pasażer samochodu. Kierujący na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Daewoo Lanos podróżowały 3 osoby. Według pierwszych wstępnych ustaleń samochodem miał kierować 23-latek, który był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia był również 25-latek podający się za pasażera, ten znajdował się w stanie nietrzeźwości. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą ustalili, że kierowcą samochodu podczas tego tragicznego wypadku był nietrzeźwy 25-latek. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj na wniosek Policji oraz prokuratury wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy tymczasowego aresztu.

Po zaostrzeniu kar w 2017 roku mężczyźnie grozi minimum 2 lata pozbawienia wolności bez możliwości wydania wyroku w zawieszeniu. Górna granica kary to 12 lat.

 

kom. Jolanta Bym/ AC

Powrót na górę strony