Aktualności

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców

Data publikacji 07.02.2018

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 44-latka, który kierował samochodem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień oraz nietrzeźwego kierowcę skody, który zakończył jazdę na drzewie.

Wczoraj 6 lutego br. policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali 44-latka, który kierował pojazdem wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Mieszkaniec Łodzi zaparkował swój pojazd wbrew zakazowi w rejonie ul. Warszawskiej w Ciechanowie. Interwencję w związku z nieprawidłowym parkowaniem przeprowadzali funkcjonariusze Straży Miejskiej, w trakcie podjętych czynności przez strażników do pojazdu wrócił kierowca, który wstępnie oświadczył, że zapomniał prawa jazdy. Po wezwaniu na miejsce patrolu policji okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowanie pojazdem wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień to przestępstwo z art. 180a kk, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

O godz. 21:05 dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał informację dot. zdarzenia drogowego w m. Nasierowo Dolne. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 53-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierując samochodem osobowym marki skoda fabia wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo, jak się okazało mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna podróżował sam. 53-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony