Dzięki KMZB Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy
Ciechanowscy policjanci potwierdzili zagrożenia zaznaczone przez mieszkańców w ostatnim czasie: przekraczanie dozwolonej prędkości na ul. Senator Janiny Fetlińskiej, nieprawidłowe parkowanie na ul. Kilińskiego, bezdomność przy ul. Pułtuskiej czy dzikie wysypiska śmieci w rejonie pętli miejskiej będą pod naszą kontrolą a działania policjantów będą prowadziły do wyeliminowania zagrożeń zgłoszonych przez społeczeństwo.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób.
Ty zgłaszasz, my reagujemy, razem pomagamy! Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym
Policjanci z Ciechanowa zachęcają do używania KMZB, ale przypominają, że nie jest to narzędzie do zgłaszania pilnych interwencji. W tym celu należy dzwonić na numery alarmowe 997 lub 112.