Aktualności

Funkcjonariusze po raz kolejny uratowali ludzkie życie

Data publikacji 05.10.2020

W miniony piątek dyżurny ciechanowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie że 17 – latek jest na torach kolejowych i chce popełnić samobójstwo. Mundurowi kolejny raz udowodnili że życie ludzkie jest dla nich najważniejsze i zapobiegli tragedii.

Około godz. 9:30  Komenda Policji otrzymała zgłoszenie o  tym, że 17 – letni mężczyzna jest na torach i chce popełnić samobójstwo. Dyżurny jednostki niezwłocznie wysłał na miejsce funkcjonariuszy, gdzie po przeszukaniu terenu przy torach znaleziono 17 – latka, który oświadczył, że nie miał zamiaru wywołać takiego zamieszania i nie zrobiłby sobie krzywdy.

Dzięki pedagogowi szkolnemu oraz znajomym nastolatka, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe o zdarzeniu i sprawnie przeprowadzonej interwencji, 17 latkowi nic się nie stało. W takich sytuacjach, w których policjanci ratują ludzkie życie, liczy się szybkie, profesjonalne działanie.

Pamiętajmy o tym, aby nie pozostawać obojętnym w takiej sytuacjach. Pomimo tego, że w życiu społecznym problem samobójstw wciąż pozostaje tematem tabu, nie należy lekceważyć informacji od osób, które w jakikolwiek sposób deklarują chęć odebrania sobie życia.

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony