Projekcja filmu "Zdążyć" - współczesna forma profilaktyki - Aktualności - KPP w Ciechanowie

Aktualności

Projekcja filmu "Zdążyć" - współczesna forma profilaktyki

Data publikacji 13.10.2021

Blisko 800 osób wzięło udział w działaniach profilaktycznych zorganizowanych przez ciechanowską Policję wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie Spotkania z uczniami pn. „Siebie NIE truję - innych uświadamiam i szanuję dotyczyły problemu uzależnień od narkotyków.

W spotkaniach z funkcjonariuszami uczestniczyli uczniowie szkół średnich z terenu powiatu ciechanowskiego. Młodzież obejrzała na dużym ekranie film pt. „Zdążyć” ”, zagrany przez młodych ludzi z ogromnym talentem aktorskim, którzy pragną ostrzec swoich rówieśników przed zażywaniem substancji psychoaktywnych i narkotyków. Wyświetlenie filmu zostało poprzedzone wprowadzeniem w tematykę uzależnień natomiast po projekcji nastąpiła analiza filmu. Przy okazji spotkania młodzież dowiedziała się gdzie osoby uzależnione mogą szukać pomocy.

Działania profilaktyczne ciechanowskiej policji to kontynuacja projektu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu i Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Kukułka” w Wierzbicy, przeprowadzonego w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Celem działań jest przeciwstawianie się negatywnym zachowaniom oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologii, w tym zapobieganie i przeciwdziałanie uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony