Aktualności

Szkolenie policjantów Nieetatowego Pododdziału Policji

Data publikacji 07.07.2022

Skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych i przejazdów kibiców zależy między innymi od szkoleń i umiejętności szczególnie w pododdziałach zwartych Policji. Wczoraj Stadion Miejski w Ciechanowie stał się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych.

Policjanci z V Kompanii NOP KWP z siedzibą w Radomiu ćwiczyli różne warianty działań w przypadku zakłócania porządku podczas zabezpieczenia blokad dróg, zgromadzeń publicznych czy imprez masowych.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego zabezpieczenia dbają o bezpieczeństwo osób zgromadzonych w danym miejscu. Dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów oraz wypracowanie synchronizacji pomiędzy policjantami, na co dzień pełniącymi służbę w różnych jednostkach.


Głównym zadaniem policjantów działających w Nieetatowych Oddziałach Prewencji jest zabezpieczanie imprez masowych. Dzięki ich pracy, uczestnicy wydarzeń sportowych i kulturalnych nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Tego typu ćwiczenia mają zapewnić maksymalny profesjonalizm i skuteczność podczas wykonywania realnych zadań służbowych.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony