Aktualności

Kierujący bez uprawnień zatrzymany po pościgu. Pojazd, którym kierował nie miał ubezpieczenia i przeglądu technicznego

Data publikacji 24.03.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie po pościgu zatrzymali kierującego osobowym peugeotem, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Przyczyną ucieczki był fakt, iż 25-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto auto, które prowadził nie miało ubezpieczenia oraz przeglądu technicznego. Za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo niezatrzymania się do kontroli mężczyzna odpowie przed sądem.

19 marca br. około godz. 1.30 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej komendy patrolując teren miasta zwrócili uwagę na osobowego peugeota. Postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca nie zareagował na sygnały wzywające go do zatrzymania. Zaczął uciekać ulicami miasta. Mundurowi ruszyli w pościg za peugeotem. Po tym, jak na ul. Sienkiewicza zablokowali mu możliwość przejazdu, kierowca porzucił pojazd i wraz z pasażerką podjął ucieczkę pieszo. Po chwili, dzięki skutecznej akcji policjantów, udało się zatrzymać 25-letniego kierowcę i 16-letnią pasażerkę.

Powód ucieczki policjanci poznali po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto pojazd, którym kierował nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia oraz aktualnego badania technicznego. 25-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Nieletnią pasażerkę peugeota policjanci przekazali ojcu.

Za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo niezatrzymania się do kontroli mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Brak umiejętności kierowania pojazdem, nieznajomość przepisów drogowych, a do tego jazda z dużą prędkością mogą przyczynić się do tragedii na drodze. Apelujemy – nie masz prawa jazdy, nie wsiadaj za kierownicę! Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony