Aktualności

Nie stosował się do prokuratorskich zakazów. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 04.08.2023

Zatrzymany przez ciechanowskich policjantów 20-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad ojcem. Surowszy środek zapobiegawczy, to konsekwencja nie zastosowania się mężczyzny do wcześniejszych zakazów wydanych przez prokuratora.

Pod koniec czerwca do ciechanowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o przemocy domowej. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że 20-letni ciechanowianin będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe z ojcem. Wyzywał go słowami wulgarnymi, krytykował, poniżał, uderzał pięściami w twarz i kopał. Mundurowi zatrzymali agresora. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec 20-latka policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym. Pisaliśmy o tym tutaj.

Niestety podejrzany nie zastosował się do zakazów i w dalszym ciągu nachodził ojca. Groził mu pozbawieniem życia. Został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego ciechanowskiej jednostki. Prokurator zawnioskował do sądu o zmianę środka zapobiegawczego na surowszy w swojej formie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 20-latka tymczasowy areszt. Teraz najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratami.

 

Autor: asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony