Aktualności

Policjanci z ciechanowskiej Grupy SPEED podsumowali kolejny miesiąc działań na drogach

Data publikacji 07.08.2023

Ciechanowscy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED każdego dnia eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy zagrażają bezpieczeństwu na drodze. Funkcjonariusze w lipcu skontrolowali 375 pojazdów, ujawnili 329 wykroczeń, z których aż 265 dotyczyło przekroczenia prędkości.

Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, na drogach powiatu ciechanowskiego działa policyjna grupa SPEED.

W lipcu policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali 375 pojazdów. Ujawnili 329 wykroczeń. 265 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi skierowali 15 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Nałożyli 261 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy oraz 19 dowodów rejestracyjnych. Ponadto funkcjonariusze udaremnili jazdę dwóm pijanym kierowcom.

Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawurowa jazda, niedostosowanie szybkości do warunków panujących na drodze oraz agresywne zachowania kierujących przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

 

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony