Aktualności

Drogi w rejonie szkół i przedszkoli pod lupą ciechanowskich policjantów

Data publikacji 08.08.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy ciechanowskiej komendy rozpoczęli szczegółową lustrację dróg, oznakowań i sygnalizacji świetlnej na odcinkach przebiegających w rejonie szkół i przedszkoli na terenie naszego powiatu. Działania policjantów mają na celu przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Wzorem lat ubiegłych, przed rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z ciechanowskiej drogówki dokonują lustracji w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych na terenie naszego miasta i powiatu. Funkcjonariusze sprawdzają min. stan nawierzchni, oznakowanie jezdni i przejść dla pieszych, widoczność znaków oraz sprawność sygnalizacji świetlnej.  Wszelkie uwagi i zastrzeżenia policjanci przekażą do zarządców dróg, których zadaniem będzie jak najszybsze usunięcie nieprawidłowości. Celem realizowanych działań jest troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy zauważą jakiekolwiek nieprawidłowości na naszych drogach, o informowanie właściwych służb lub Policji. Sygnały w tej sprawie można kierować do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie pod numer telefonu 47 703 12 22 lub za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony