Aktualności

Pijany 19-latek wsiadł za kierownicę opla. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy ITD

Data publikacji 08.08.2023

Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie miał 19-letni kierowca opla, zatrzymany w poniedziałkowy poranek przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Policjanci, którzy zostali poinformowani o tym zdarzeniu, zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 19-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

W poniedziałkowy poranek w Ciechanowie na Alei Niepodległości patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał kierującego dostawczym oplem. Po wstępnym badaniu testerem trzeźwości okazał się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze ITD powiadomili o tym fakcie dyżurnego ciechanowskiej komendy, który na miejsce skierował patrol drogówki. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 19-letniego mieszkańca powiatu mławskiego. Okazało się, że mężczyzna miał ponad  0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce 19-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Ciechanowscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. 

 

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony