Aktualności

Policjanci na pikniku promowali bezpieczeństwo w czasie wakacji

Data publikacji 09.08.2023

Policjanci wykorzystują każdą okazję, aby przekazać cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. W minioną sobotę funkcjonariusze spotkali się z mieszkańcami gminy Regimin na pikniku w Koziczynie. Pokaz policyjnego sprzętu, możliwość obejrzenia radiowozu - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez policjantów. Największą uwagę skupił na sobie policyjny pies o imieniu Pantera.

W minioną sobotę policjanci ciechanowskiej komendy wzięli udział w pikniku pn. „Skuteczne przeciwdziałanie przyczynom przestępczości w Gminie Regimin”. Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom radiowóz oraz sprzęt, który używają w codziennej służbie. Dzieciaki miały okazję wykonać odciski swoich linii papilarnych. Policjanci zachęcali najmłodszych do udziału w konkursie pn. "Artystyczny przeWODNIK", który wystartował w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a propaguje bezpieczne przebywanie nad wodą oraz zdrowy tryb życia. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o tym, na jakie zagrożenia w czasie wakacji mogą być narażone, jak się przed nimi uchronić i gdzie szukać pomocy. Mundurowi przypominali najmłodszym i ich opiekunom o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Największą uwagę uczestników pikniku skupił na sobie policyjny pies o imieniu Pantera, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie. Jego obecność była okazją do przypomnienia podstawowych zasad w kontaktach z obcymi zwierzętami, zwłaszcza z psami.

Mamy nadzieję, że dzięki rozmowom z policjantami, dzieci unikną wielu niebezpieczeństw, będą bardziej ostrożne i zadbają o to, aby wakacje były bezpieczne.

 

asp. Magda Zarembska

 

fot. ciech24.pl

 

 

Powrót na górę strony