Aktualności

Policjanci w przedszkolu, czyli lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

Data publikacji 15.11.2023

Jak bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy? Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię? Dlaczego stosowanie odblasków jest tak ważne? To treści, które policjanci z ciechanowskiej komendy poruszyli podczas spotkania z najmłodszymi ze Szkoły Podstawowej im. Teofila Lenartowicza w Regiminie i Miejskiego Przedszkola nr 2 w Ciechanowie. Spotkania te były doskonałą okazją, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zapoznali dzieci z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. Po przypomnieniu najważniejszych zasad dzieci pod czujnym okiem funkcjonariuszy Policji mogły przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Praktyczne zajęcia na przejściu wypadły znakomicie. Policjanci opowiedzieli najmłodszym o ważnej roli odblasków, dzięki którym będą oni bardziej widoczni. Mundurowi rozmawiali także o prawidłowym podróżowaniu, przypominając o tym, że najmłodsi muszą być przewożeni w fotelikach, a pasy muszą być zapięte.

Kolejnym bardzo ważnym tematem poruszonym przez mundurowych była znajomość numerów alarmowych. Podczas spotkania przedszkolaki poznały i utrwaliły te numery, a policjanci omówili konsekwencje wynikające z ich nieprawidłowego korzystania. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wzywać pomoc, jak rozmawiać przez telefon z dyżurnym oraz jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

Podczas wizyty dzieci poznały tajniki pracy policjanta. Uczniowie dowiedzieli się też jakim sprzętem dysponują policjanci i jak wykorzystywany jest on w codziennej służbie. Mundurowi wyjaśnili małym słuchaczom, że policjanci oprócz pilnowania by nikt nie łamał przepisów prawa, robią też wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta. I właśnie dlatego zjawili się w szkole, aby o bezpieczeństwie w życiu codziennym porozmawiać z najmłodszymi.

 

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony