Aktualności

Dwa wypadki drogowe z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zginęła rowerzystka, a motocyklista został ranny

Data publikacji 02.02.2024

W ostatnich dniach na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. W miejscowości Rzeszotko 50-letnia rowerzystka została potrącona przez kierującego skodą. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła na miejscu. W Zygmuntowie doszło do zdarzenia z udziałem pojazdu osobowego i motocykla. Ranny został 42-letni kierujący yamahą. Zachowajmy ostrożność, zwiększmy uwagę i zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego!

W miniony czwartek (1.02) około godz. 6.30 w miejscowości Rzeszotko, gm. Ojrzeń doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą, 26-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego potrącił jadącą w tym samym kierunku cyklistkę. 50-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Kierujący skodą był trzeźwy.

Dzisiaj (2.02) około godz. 5.40 w Zygmuntowie, gm. Glinojeck doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący fordem, 64-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. 42-letni kierujący yamahą z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala w Ciechanowie.

Ciechanowscy policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.  

Niezależnie czy jesteśmy pieszym, czy kierowcą samochodu, roweru bądź motocykla, powinno nam jednakowo zależeć na naszym wspólnym bezpieczeństwie. Dlatego bądźmy rozważni i odpowiedzialni na drodze. Zachowajmy ostrożność, zwiększmy uwagę i zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego! Pamiętajmy również, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa użytkowników dróg, która podczas zdarzenia drogowego jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

 

  • Zdarzenie drogowe w m. Zygmuntowo
  • Zdarzenie drogowe w m. Zygmuntowo
  • Zdarzenie drogowe w m. Rzeszotko
Powrót na górę strony