Aktualności

Mając prawie 3 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów doprowadził do niebezpiecznej kolizji

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 43-letni kierujący bmw, który w miejscowości Nowy Gołymin doprowadził do zdarzenia drogowego z ciągnikiem rolniczym. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 43-latek trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (2.02) około godziny 9.50 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Nowy Gołymin doszło do kolizji drogowej. Interweniujący policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że 43-letni kierujący bmw, podczas manewru wyprzedzania uderzył w ciągnik rolniczy mtz z przyczepą. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca bmw ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

43-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony