Aktualności

Miniony tydzień na drogach powiatu ciechanowskiego z perspektywy grupy Speed

Data publikacji 12.02.2024

Zimowa aura, to przede wszystkim śliska nawierzchnia drogi i gorsza widoczność spowodowana opadami atmosferycznymi. Mimo trudnych warunków na drogach powiatu ciechanowskiego nie brakuje kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. W ubiegłym tygodniu policjanci ciechanowskiej grupy Speed przeprowadzili ponad 80 kontroli pojazdów, ujawnili 65 wykroczeń, z których 46 dotyczyło przekroczenia prędkości.

Działania policjantów z grupy Speed ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz  na rażące wykroczenia popełniane przez "piratów drogowych". W minionym tygodniu policjanci ciechanowskiej grupy Speed na drogach Ciechanowa i powiatu skontrolowali ponad 80 pojazdów oraz ujawnili 65 wykroczeń. 46  z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 52 mandaty karne i skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu.

Opady śniegu, deszczu, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudniania dla kierujących. W takiej sytuacji łatwo wpaść w poślizg. Wydłuża się droga hamowania, przez co nie zawsze w porę jesteśmy w stanie zareagować. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony