Aktualności

Miniony tydzień znowu pełny pracy dla ciechanowskiej grupy Speed

Data publikacji 20.02.2024

Jak pokazują statystyki, prędkość jest jednym z najczęstszych wykroczeń popełnianych przez kierujących. Jest też wymieniana jako główna przyczyna wypadków drogowych. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków, na terenie powiatu ciechanowskiego działa policyjna grupa SPEED. W minionym tygodniu policjanci skontrolowali 94 pojazdy. Ujawnili ponad 90 wykroczeń, z których aż 82 to przekroczenia dozwolonej prędkości.

Ciechanowska grupa Speed cały czas ma dużo pracy. W minionym tygodniu policjanci skontrolowali 94 pojazdy. Ujawnili ponad 90 wykroczeń. 82 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 75 mandatów karnych. Skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci w jednym przypadku zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Ponadto zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawurowa jazda, niedostosowanie szybkości do warunków panujących na drodze oraz agresywne zachowania kierujących przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!
 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony