Aktualności

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 20.02.2024

Od 19 do 23 lutego 2024 roku w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem każda zainteresowana osoba będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną w wielu instytucjach, w tym również w jednostkach Policji. Wzorem lat poprzednich ciechanowscy policjanci biorą udział w tym przedsięwzięciu. Wszystkich pokrzywdzonych, potrzebujących bezpłatnej porady prawnej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego.

Od 21 lat obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, przypadający 22 lutego. Co roku w tym czasie Ministerstwo Sprawiedliwości koordynuje obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (w tym roku 19-23 lutego). Działania mają na celu zwrócenie uwagi na potrzeby ofiar przestępstw oraz niesienie potrzebującym skutecznej pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, prawniczych samorządach zawodowych oraz organizacjach pozarządowych w całej Polsce. Wszędzie tam osoby dotknięte przestępstwem mogą otrzymać bezpłatną poradę.

Przez cały rok osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą zgłaszać się do placówek finansowanych ze środków Funduszu Sprawiedliwości. To miejsca, w których można uzyskać bezpłatną, szybką i profesjonalną pomoc. Jest to wsparcie prawne i psychologiczne, a w razie potrzeby również pomoc materialna, dostosowana do potrzeb. Instytucje, które dołączą do obchodów, organizują punkty informacyjne, a na swoich stronach internetowych umieszczą informacje o miejscu i godzinach ich funkcjonowania.

Wykaz placówek znajduje się na stronie Funduszu Sprawiedliwości: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/. Do błyskawicznego kontaktu służy również całodobowa ogólnokrajowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym (+48 222 309 900) oraz specjalny adres e-mail: info@numersos.pl

Do akcji jak zawsze włączyli się również ciechanowscy policjanci. Osoby potrzebujące pomocy, będą mogły uzyskać informację w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie przy ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych 25 w godz. 8.00-16.00 osobiście lub pod numerem telefonu 47 703 12 00.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony