Aktualności

Chcesz skontaktować się ze swoim dzielnicowym? Aplikacja „Moja komenda” pomoże Ci w tym!

Data publikacji 22.02.2024

Dzielnicowi bardzo często określani są jako „policjanci pierwszego kontaktu”, co związane jest z charakterem pełnionej przez nich służby. W celu budowania i utrzymania dobrego kontaktu ze społeczeństwem powstała mobilna aplikacja „Moja Komenda”. Narzędzie to ułatwia nie tylko odnalezienie dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania, ale i umożliwia kontakt telefoniczny czy też mailowy z nim w nurtujących nas sprawach.

Policjant pierwszego kontaktu - tak mówi się o dzielnicowym, który często jest pierwszym, a bywa, że najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Dzielnicowy to policjant, który zbiera informacje co do oczekiwań mieszkańców, pomaga w rozwiązywaniu problemów, wdraża niezbędne działania do poprawy bezpieczeństwa w podległym mu rejonie. Dzielnicowi to policjanci, do których można zgłosić się z każdym problemem.

Jednym z narzędzi, z jakich mogą korzystać mieszkańcy chcący skontaktować się ze swoim dzielnicowym, jest mobilna aplikacja „Moja komenda”. Narzędzie to umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. własny adres, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline.

Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce oraz dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki.

Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki.

Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

 

 asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony