Aktualności

147 km/h na ul. Armii Krajowej w Ciechanowie, 110 km/h w Ojrzeniu. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy

Data publikacji 02.04.2024

Piękna słoneczna pogoda podczas weekendu sprawiła, że niektórzy kierowcy najwyraźniej zapomnieli o obowiązujących ograniczeniach prędkości. W minioną sobotę dwóch kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. 25-letni kierowca bmw pędził ul. Armii Krajowej w Ciechanowie z prędkością 147 km/h. Z kolei 37-letni kierowca peugeota w Ojrzeniu przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Apelujemy o rozsądek na drodze!

W minioną sobotę (30.03) policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy na ul. Armii Krajowej w Ciechanowie zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Nieodpowiedzialny kierowca pędził 147 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych wyszło na jaw, że to nie pierwsze tak poważne przekroczenie prędkości młodego kierowcy. 25-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego popełnił wykroczenie w ramach tzw. recydywy, a ponadto przekroczył limit 24 punktów karnych. 25-latek stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Tego samego dnia w Ojrzeniu na ul. Ciechanowskiej w ręce policjantów z ciechanowskiej drogówki wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca. 37-letni kierowca peugeota jechał z prędkością 110 km/h, tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. 37-latek również stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Ciechanowscy policjanci dużą uwagę poświęcają bezpieczeństwu w ruchu drogowym - a wszystko po to, aby każdy z nas na drodze mógł być bezpieczny. Droga to nie tor wyścigowy. Dlatego policjanci będą eliminować z ruchu jak największą ilość skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, zanim ich brak wyobraźni skończy się dla innego użytkownika tragicznie.

Apelujemy o rozsądek na drodze!

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony