Aktualności

Kierowca nie wyciągnął wniosków ze swojego zachowania. Po raz trzeci stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 20.05.2024

Na 3 miesiące stracił prawo jazdy 38-letni kierowca mercedesa, który w centrum Ciechanowa jechał z prędkością 118 km/h. Ponadto mężczyzna przewoził dziecko bez fotelika. W trakcie kontroli okazało się, że to nie pierwsze tak poważne przekroczenie prędkości na koncie 38-latka. W przeszłości mężczyzna dwukrotnie stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze!

W miniony piątek (17.04) kilka minut po godz. 23 policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej kierowcę mercedesa. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. 38-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jechał z prędkością 118 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Tym samym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h. Ponadto 38-latek przewoził dziecko na tylnym siedzeniu bez fotelika samochodowego.

38-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Funkcjonariusze w policyjnych bazach danych ustalili, że kierujący nie po raz pierwszy został zatrzymany za tak poważne przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W przeszłości bowiem dwukrotnie stracił on prawo jazdy na 3 miesiące.

Ciechanowscy policjanci dużą uwagę poświęcają bezpieczeństwu w ruchu drogowym - a wszystko po to, aby każdy z nas na drodze mógł być bezpieczny. Droga to nie tor wyścigowy. Dlatego policjanci będą eliminować z ruchu jak największą ilość skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, zanim ich brak wyobraźni skończy się dla innego użytkownika tragicznie.

 

Autor: asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony