Aktualności

Pijany 62-latek bez prawa jazdy doprowadził do czołowego zderzenia

Data publikacji 21.05.2024

Policjanci zatrzymali 62-latka, który doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Mężczyzna, jadąc nissanem, na łuku drogi uderzył w jadącego z naprzeciwka citroena. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile w jego organizmie. Okazało się, że 62-latek nie ma prawa jazdy, bo stracił je kilka lat temu również za jazdę po alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W minioną niedzielę (19.05) kilka minut po godz. 14 dyżurny ciechanowskiej Policji otrzymał zgłoszenie zdarzeniu drogowym w miejscowości Mężenino-Węgłowice. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący nissanem na łuku drogi nie dostosował prędkości i uderzył w jadącego z naprzeciwka citroena, którym kierowała 23-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Kobieta została przewieziona do szpitala, na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń. Policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia, a wówczas okazało się, że 62-letni kierowca nissana był pijany. Wynik badania na alkomacie wykazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 62-latek nie ma prawa jazdy. Stracił je kilka lat temu również za jazdę po alkoholu.  

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Odpowie również za popełnione wykroczenia.

W miniony weekend ciechanowscy policjanci zatrzymali jeszcze jednego kierowcę „na podwójnym gazie”. 37-letni kierowca skody „wpadł” w piątek (17.05) na ul. Hallera w Ciechanowie. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.  

Przypominamy! Alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego!

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

 

 

Powrót na górę strony