Aktualności

Złamał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. „Wpadł” przez niezapięte pasy

Data publikacji 24.05.2024

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. 33-latek zwrócił na siebie uwagę policjantów, ponieważ nie korzystał z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Za popełnione przestępstwo po raz kolejny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Pasy bezpieczeństwa zostały wymyślone po to, aby ratować ludzie życie. Za niezapięte pasy możemy nie tylko otrzymać mandat karny, ale również narażamy się na poważne obrażenia ciała podczas zdarzenia drogowego. W miniony czwartek (23.05) w Ciechanowie na ul. Płockiej policjanci ciechanowskiej drogówki zauważyli kierującego bmw, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Ma bowiem orzeczone dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie.

Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna po raz kolejny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Za wykroczenie niekorzystania z pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy! Zakaz sądowy to środek karny orzekany w szczególnych okolicznościach, przede wszystkim wobec kierowców, którzy kierują w stanie nietrzeźwości, powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub łamią obowiązujące przepisy, np. wsiadając za kierownicę bez uprawnień. Złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem, nawet jeżeli został on orzeczony za wykroczenie.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony